Rebeka se narodila s nemocí motýlích křídel
Náš příběh začal 10. srpna 2014

Rebečin běh

img

II. ročník charitativního běhu s Nadačním fondem Rebečina Křídla aneb I malá křídla mohou pomáhat

Ahoj všichni běžci a chodci

Blíží se nám už II. ročník charitativního běhu s Rebečkou, který se uschuteční 13.9.2015. Jsme nesmírně rádi, že něco takového můžeme letos organizovat my. Rebečin běh se uskutečnil loni poprvé díky manželům Jiroutovým a jejich týmu, kteří z původně malé akce pro pár přátel a kamarádů vytvořili akci obrovských rozměrů. Na Rebečku se tehdy vybralo neuvěřitelných cca 160,000Kč a to díky vám všem, kteří se zůčastnili. Takže moc děkujeme za nesmírný úspěch prvního ročníku.  Teď se ale už všichni připravte, protáhněte kosti a hop na to, protože mamka, taťka i bráška Rebečky trénují o sto šest!!

Nadační fond Rebečina Křídla letos chce pomoct i jiným, proto je akce věnovaná nejen naší Rebečce, ale rozhodli jsme se, že výtěžkem podpoříme i Dětský domov Pardubice, který letos slaví sté výročí. Rebečka se narodila s nelehkým životním trápením - s nemocí motýlích křídel. Tato nemoc je vrozená a bohužel nevyléčitelná, ale my přesto pevně věříme, že se jednou najde léčba. Více o Rebečině příběhu se můžete dočíst na našich stránkách, kde se snažíme trošku Rebečin život s nemocí přiblížit. A stejně tak jako Rebečka, tak i děti z dětského domova to nemají jednoduché. Doufejme, že jim Rebečin běh zpříjemní nedělní den a že se s námi všemi pobaví.

Takže zpátky k běhu:

Kdy: 13.9.2015 9:00 Registrace k běhu
                         11:00 start běhu
Časy startů jednotlivých běhů budou ještě upřesneny
Kde: Koupaliště Cihelna a Lanové centrum Pardubice
Kdo: těšíme se na vás všechny - běžce, neběžce, chodce, nechodce a všechny, kteří se zastaví jen poklábosit s přáteli a rodinou.    
Trasy:  200m a 500m v areálu
           4km a 9km na stezce
Startovné: 150Kč
Vstupné pro veřejnost: 30Kč/dospělý, děti zdarma
Výtěžek: výtěžek, který se vybere, bude rozdělen mezi Rebečku a Dětský domov Pardubice. Na místě budou i pokladničky na dobrovolné příspěvky, ty budou hlídány security firmou, kterou zajistí taťka Rebečky Richard Čihák, aby bylo vše jak má.

Tradičně musíme zmínit, že se NEJEDNÁ O ZÁVOD, ale o přátelské setkání těch, kteří chtějí pomoc Rebečce. Přestože víme, že všichni účastníci budou rozumní lidé a nebudou - jak se říká - nic lámat přes koleno, bude na místě připravena sanita. Mile rádi uvítáme jak běžce, tak i ty, kteři by si trasu rádi jen prošli sami nebo s kočárkem či pejskem. Nejen vodítka, ale hlavně sáčky jsou nutná pro vaše pejsky.
Na mapy tras se můžete mrknout tady:
Dlouhá trasa - 9 000m
Krátká trasa - 4 350m
Douhá trasa pro děti na louce
Krátká trasa pro děti na louce

ZÁZEMÍ

Parkovat se dá v okolí koupaliště a Lanového centra, ale pokusíme se domluvit parkování i u univerzity pro případ, že by bylo potřeba více parkovacích míst. Dostanete se na místo i busem, jen pozor na změnu tras - mrkněte sem.

Chceme, abyste si Rebečin běh užili, tak budou v Autokempu naproti Lanovému centru připraveny toalety, šatny a sprchy pro vaše pohodlí. Jen prosíme, šatny nebudou hlídany, tak si tam nenechávejte cennosti.

Pro mlsné jazýčky budou připravena bistra s občerstvením, kde doufejme uspokojíte své chutě. Pro běžce budou po běhu připraveny 0,5l vody a banány stejně jako v loňském roce.  I neběžci si na této akci přijdou na své. Na místě si můžete zacvičit "Jógu s Drážou" - pro jógu si, prosíme, vezměte svoje podložky. Pár podložek pro zapomnětlivce se pokusíme sehnat. Dále budou připraveny ukázky bojových sportů, k dispozici bude velká i malá trasa v Lanovém centru, trampolíny. Se svou Science Show vystoupí nezisková společnost  iQLANDIA, takže o zábavu bude určitě postaráno. K tomu se ještě připravuje i tombola. 

REGISTRACE 

Všichni běžci se musí zaregistrovat. Prosíme všechny, kteří poběží, aby se nám vyplnili registrační formulář (viz dole). Chceme totiž mít přehled, kolik běžců se zúčastní, abychom mohli být připravení. Takže i ti, kteří nám vyplní regulační formulář, se musí přijít osobně zaregistrovat ke stánečku přímo na akci. Místo pro registraci na místě bude otevřeno od 9:00 a každý registrovaný musí uhradit registrační poplatek 150Kč jako dar pro Rebeku a podepsat reverz (prohlášení o právní odpovědnosti). Toto prohlášení je nutno podepsat  na každé sportoní akci jako je ta naše, takže to není nic neobvyklého, nebojte :)

Takže co je přesně nutno podepsat: 

Prohlášení o právní odpovědnosti při újmě na zdraví na společenské akci II. ročník charitativního běhu s Rebekou aneb I malá křídla umí pomáhat dne 13.9.2015.

Svým podpisem na tomto dokumentu beru na vědomí, že jakákoliv účast mé osoby na akci II.ročník charitativního běhu s Rebekou aneb I malá křídla umí pomáhat může být zdraví ohrožující a také jsem si vědom toho, že v souvislosti s touto akcí, které se účastním z vlastního přesvědčení, může hrozit mé osobě nebezpečí vážného zranění, trvalých následků, zejména zlomenin končetin, otřes mozku, fyzická či psychická vyčerpanost, trauma, podvrtnutí či vykloubení, podchlazení či přehřátí organismu apod. Dále souhlasím se všemi riziky tratě, běžnými i nepředvídatelnými. Jsem si jich vědom a jako takové stvrzuji svým podpisem.
Toto prohlášení jsem si řádně přečetl, rozumím všem jeho částem a podepisuji jej za plného vědomí a svobodně bez jakéhokoliv nátlaku.


Jak se vydařil minulý rok Rebečina běhu se můžete podívat na:
http://behprorebeku.jirout.com/cs/

Závěrem bychom rádi, že jak běh plánujeme a plánujeme, může dojít k menším změnám. Rozhodně vám ještě dodáme více informací, jakmile to bude možné.

Chci Rebece pomoci
Chci Rebece pomoci

Rebeka se narodila s nemocí motýlích křídel. Náš příběh začal 10. srpna 2014 a pokračuje ...

Každý lajk se počítá

Rebečin příběh

05. ledna 2020 Ohlédnutí za 2019
Ohlédnutí za 2019

Letos mi už bylo 5 let, tak jsme se s mamkou a taťkou rozhodli, že začnu chodit do školky. Ono najít školku, která by mě vzala, taky nebylo tak jednoduché, ale nakonec jsme našli tu správnou. Když…

Pokračovat ve čtení
09. září 2018 Ohlédnutí za rokem 2018
Ohlédnutí za rokem 2018

Rok 2018 byl pro nás plný vodních radovánek. Hlavně v létě a to mě moc bavilo. Konečně jsi zjistila, že koupání může být i sranda a nejen bolest a utrpení.

Pokračovat ve čtení
13. března 2018 Jaro už je tu!
Jaro už je tu!

Ahojda, tak se rok sešel s rokem a máme za sebou už V. ročník charitativního běhu s Rebečkou. Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za účast a podporu při běhu. Podle mě vše dopadlo úžasně, moc…

Pokračovat ve čtení

Čihákovi

Čihákovi

Naše rodina, tedy Rebečina maminka Míša, tatínek Richard a pětiletý bráška Ríša, bydlí ve východních Čechách. Až do narození Rebeky jsme žili jako kterákoliv jiná mladá rodina – svůj čas jsme dělili mezi práci a společně strávené chvíle při sportu a na výletech.

S malou Rebekou a nemocí motýlích křídel nás teď čekají velké změny a každodenní náročné ošetřování. Je to sice těžké, ale jsme pevně rozhodnuti se nevzdat, bojovat a i přes omezení žít plným a šťastným životem. Naše děti za to stojí!

Sledujte nás

Kdo už pomohl?

Seznam lidí a firem, díky kterým bude mít Rebeka veselejší život. Přidejte se i vy!

 • Vas-hosting.cz
 • Debra
 • Webový servis
 • Ellux s.r.o. stavební společnost
 • AVL interier - profesionální vybavení interiéru
 • Jirout reklamy
 • Tiskárna Rentis s.r.o.
 • Medila laboratoře
 • Proficredit
 • DB Schenker
 • Levné Váhy
 • TOP Centrum
 • Malina VRŠE
 • Vecicky.cz
 • Next Reality
 • FK Pardubice
 • Veloservis Pešek a syn
 • J&M Top Reality
 • IP Stav
 • IP Stav
 • SC Johnson
 • Sephora
 • Whirlpool
 • Léčebné lázně Bohdaneč

Pomozte sdílením

© 2014 Richard Čihák
Webové stránky zdarma vytvořil Webový servis